Różnice między kierownikiem a managerem

Managerem Gamma Zaplecza 46.jpg

Kierowanie projektami w firmie jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym, do którego powinny być dopuszczane wyłącznie osoby posiadające odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Skąd czerpać tą wiedzę? Czy project management szkolenia to najlepszy wybór, czy może lepiej sięgnąć po fachową literaturę? Kto zajmuje się kierowaniem projektami w firmie? Między innymi na te pytania można znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule.

Czy kierownik i menedżer to to samo stanowisko?

Nad tą tematyką wypada zastanowić się nieco głębiej. Jakie są różnice pomiędzy managerem a kierownikiem w firmie, o ile w ogóle jakieś występują? Wydaje się, iż praca managera jest o wiele bardziej kreatywna.

Rola kierownika ograniczać się może wyłącznie do zarządzania zespołem na podstawie konkretnych wytycznych. Można to wyrazić w ten sposób, że kierownik pilnuje, aby wszystko szło według planu, natomiast manager ten plan tworzy. W niektórych firmach każdy projekt ma własnego kierownika, natomiast nad wszystkim czuwa troskliwy manager. Oczywiście nie zawsze tak jest. Czasem te role są wymienne.

Menadżer – podnoszenie kompetencji

To, że we współczesnym świecie nieustanny rozwój jest sprawą konieczną, to nie podlega żadnej dyskusji. Chęć doskonalenia swoich umiejętności, to paliwo, które napędza rozwój kariery zawodowej. W momencie, w którym ktoś osiądzie na laurach i nie będzie poszerzał zdobytej dotychczas wiedzy, to może równie dobrze zacząć myśleć o emeryturze lub bezrobociu.

Pojawia się w tym miejscu pytanie o to, w jaki sposób podnosić swoje zawodowe kompetencje. Zapisać się na szkolenie prowadzone przez profesjonalistów czy założyć kartę stałego klienta w branżowej księgarni?


Więcej na temat szkoleń: http://tiny.cc/szkoleniowo


Najlepsze metody zdobywania wiedzy – szkolenia menedżerskie

Szkolenia menedżerskie to sposób na to by zdobyć wiedzę niezbędną do zarządzania zespołem. Umożliwiają to między innymi szkolenia Agile.