Co roby copywriter?

Roby Img 281.jpg

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu copywritingiem mogli bawić się wyłącznie pracownicy agencji reklamowych, i uzyskanie posady w jednej z nich nie było łatwe. Współczesny świat pisania na zlecenie wygląda jednak znacznie bardziej zachęcająco! Jeśli interesuje Cię marketing oraz reklama w Internecie, i przy tym masz nieco talentu do pisania, praca online jako copywriter może Cię zainteresować. Ale z czego zacząć swoje poszukiwania w świecie copywritingu?

Aby zyskać dobrze płatne zlecenia, będziesz potrzebować portfolio oraz własnej strony, za pomocą której zachęcisz klienta do współpracy. Na starcie nie musisz inwestować w bardzo rozbudowany design strony – wystarczy, by była łatwa i wyglądała profesjonalnie. A co powinno znaleźć się w Twoim portfolio copywritera, jeśli dopiero zaczynasz? To proste – zamieść tam przykładowe teksty z innych dziedzin albo link do naszego bloga.


Blog o podobnej tematyce: http://tiny.cc/zlecenia-copywriter


Początki zawsze bywają usłane przeszkodami, i praca w Internecie nie jest wyjątkiem z tej reguły. Nie posiada innej drogi – że będziesz musiał zgłosić się do wielu potencjalnych klientów, zanim znajdziesz kogoś, z kim nawiążesz współpracę. Nie pozwól jednak, aby początkowe trudności odebrały Ci wiarę we własny sukces! Każdy copywriter zaczynał w podobny sposób, ale udało się ale tym, którzy się nie poddali.